fbpx

Media o nas

Sprawdź, gdzie o nas mówią.

Czy wypracowane w toku mediacji ustalenia mają moc prawną? Dlaczego warto sięgać po taki sposób rozwiązywania konfliktów? Z jakimi sprawami można przyjść po pomoc do mediatora? O tym rozmawialiśmy z Anetą Gibek-Wiśniewską, prezesem fundacji „Mediatio”.

„Siłą jest dialog” – to przedsięwzięcie mające na celu promowanie mediacji, w tym możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dotyczących polubownego sposobu rozwiązywania sporów. Projekt jest skierowany zarówno do osób fizycznych, jak również prawnych, z pomocy mogą skorzystać rodziny, przedsiębiorcy oraz instytucje.

Ile w ludziach musi być emocji i złości, by wyszli na ulice? Czego oznaką są społeczne protesty? W którym momencie na mediacje pomiędzy stronami jest już za późno? Czy to jest właśnie ten moment? O tym porozmawialiśmy z Anetą Gibek-Wiśniewską, mediatorem, mentorem w firmach od spraw konfliktów.

Promują ideę dialogu oraz mediacji jako subtelnego rozwiązywania konfliktów i sporów. Fundacja Mediatio ruszyła z projektem bezpłatnych mediacji rodzinnych i gospodarczych pod hasłem „Siłą jest dialog-słowa w sercu” dla mieszkańców Opolszczyzny.

40 Opolan dołączyło do grona profesjonalnych mediatorów. To uczestnicy projektu pod hasłem „Siłą jest dialog”, zorganizowanego przez fundację Mediatio.

Gościem plenerowego studia Radia Opole była Aneta Gibek-Wiśniewska, z którą rozmawialiśmy o najnowszym trendzie szkoleniowym i biznesowym, czyli przenoszeniu wszelkich narad i spotkań do sieci. Czy to tylko zjawisko wymuszone pandemią, czy część szerszego procesu, w którym coraz mniej liczy się bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem?

Infolinia, porady z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz mediacje – w Opolu przy ul. Budowlanych 129/12, 46-020 Opole, w siedzibie fundacji Harmonia Życia otwarto dziś poradnię prawno-mediacyjną Mediatio.

Ustalenie zakresu mediacji, a także omówienie procesu ich przebiegu- to były główne cele pierwszych indywidualnych spotkań, które dziś (26.01) z przedstawicielami gminy Dobrzeń Wielki i Opola przeprowadziła mediator Aneta Gibek-Wiśniewska.

Fundacja Mediatio ma na swoim koncie już blisko 1700 takich przypadków. Stąd zrodziła się inicjatywa “Siłą jest dialog”, która ruszyła z początkiem kwietnia. Celem jest promowanie idei mediacji.

“Siłą jest dialog”, to projekt innowacyjny w skali kraju. Powstał z inicjatywy Fundacji Mediatio z udziałem Centrum Mediacyjnego przy Izbie Adwokackiej w Opolu. Jego celem jest promowanie idei dialogu, który często prowadzi do ugody i porozumienia.

To nazwa projektu, którego celem jest promowanie idei dialogu i korzystania z mediacji. Inicjatywa jest pomysłem Instytutu Mediatio. Projekt potrwa 3 miesiące, dedykowany jest mieszkańcom województwa opolskiego, a skorzystać mogą z niego zarówno rodziny, jak i podmioty gospodarcze. Mediacje rozwiązują problemy w sposób subtelny i pozbawiony agresji – wyjaśnia Aneta Gibek-Wiśniewska, prezes Instytutu Mediatio.

Rekrutują się głównie z organizacji pozarządowych – informuje Aneta Gibek-Wiśniewska, wiceprezes fundacji Mediatio, która przeprowadziła specjalne szkolenie przygotowujące do egzaminu.

 

Członkowie grup mediacyjnych ze strony Opola i przeciwników zmiany granic z gminy Dobrzeń Wielki ustalili, że dają sobie czas do końca lutego na znalezienie porozumienia w kwestii powiększenia miasta. Możliwe jest wydłużenie tego terminu.

Aneta Gibek-Wiśniewska – ekspert w sprawach mediacji, mediator przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz autorka metody Neo Sea gościem programu Opolskie o poranku w TVP 3 Opole.

Jakie konflikty najłatwiej rozwiązać na drodze polubownej? Czy spór o ziemię, majątek, pieniądze, da się rozwiązać przed salą sądową?
Zapraszamy na program!

Od kilku lat promują mediacje, a od dziś ruszają z projektem „Siłą jest dialog – słowa w sercu”. Fundacja Mediatio przez 3 miesiące będzie prowadziła bezpłatne mediacje w sprawach rodzinnych i gospodarczych.

 

O przełomowym momencie w negocjacjach pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami powiększenia Opola i dalszym scenariuszu mediacji rozmawialiśmy z opolską mediator – mecenas Anetą Gibek-Wiśniewską.